Ana Menü
  Ayancık Spor Faaliyetleri
  Ayancık Telefon Rehberi
Ayancık Telefon Rehberi
  Ayancık Sosyal Yaşam
  Ayancık Kutlamalar
  Güncel
  Link Takas
  Sinop Merkez Köyleri

sinop, sinop resimi

Sinop, Karadeniz bölgesinin ortasında Türkiye’nin en şimal uç noktasında tabii limanları (iç ve dış liman) sebebiyle tarih süresince pek oldukça medeniyete hane sahipliği yapmış bir kenttir.

Konumu bakımından Karadeniz kültürünün karakteristik niteliklerini taşıyan güzel şehrimiz, uzunluğu 175 kilometre yi kabul eden ince bir şerit benzeri uzanan kumsalları, tatlı bir maviliği ve azca tuzlu olması ile ünlenen denizi, kumu, varlıklı nebat örtüsü, bolca su kaynakları ve derin koylarının yanı sıra, hava, deniz, kara ulaşımına uygunluğu açısından da her dönem ziyaret edilmeye uygun bir gezim şehiri olmuştur.

Yukarıda saydığımız özelliklere İlave şekilde hırçınlığıyla malum Karadeniz’in Sinop sahillerinde sakinleşmesi de deniz turizmi açısından oldukça iyi bir alternatif oluşturmuştur.

Bütün bu özelliklere Sinop halkının da dışarıdan gelen misafirlerine karşı son aşama saygılı ve candan davranışı, konuksever oluşu da eklenince, Sinop bir hayli turistin özenle aramış olduğu sakin bir şehir sanki bir mutluluk şehri durumuna gelmiştir. Bu nedenle Sinop’a gelenler, menfaatlerini evlerindeymiş benzeri hissetmektedirler ve dinlenmek, denizden yararlanmak, sorunsuz bir dinlence geçirmek, gürültü ve stresten kurtulmak arzu edenler Sinop’ a gelmektedirler.

Sinop tabii güzelliklerinin yanı sıra, bir hayli medeniyete hane sahipliği yapmış olmanın verdiği avantaj ile epey bir çok sayıda arkeolojik ve tarihsel yapıtı de hudutları içinde bulundurmaktadır. Sinop şehiri ve ilçelerinin tümünde MÖ 3000’lere uzanan Tunç Çağına ilişik eserlerden, Osmanlı zamanına kadar uzanan tarihsel çağa ilişik oldukça sayıda yapıtı görmemiz mümkündür olmaktadır.

Sinop diyince akla derhal deniz ve tarihsel mahpushane gelse de alternatif bir hayli gezim çeşidine de imkan elde eden bir yapısı vardır. Doğa, yaban hayatı, su, dağ ve park benzeri yerlerde ayrıcalıklı aktiviteler ve serüven yaşama, görkemli tabii güzelliklerini izleme isteğinde olan turistler için ilimiz epey bir iyi bir seçenek yeridir.

 

 Merkez Köyleri
Abalı Köyü
Ahmetyeri Köyü
Akbaş Köyü
Alasoku Köyü
Aloğlu Köyü
Avdan Köyü
Bektaşağa Köyü
Bostancılı Köyü
Çiftlikköy Köyü
Çobanlar Köyü
Demirciköy Köyü
Dibekli Köyü
Dizdaroğlu Köyü
Erikli Köyü
Eymir Köyü
Fidanlık Köyü
Göller Köyü
Göllü Köyü
Hacıoğlu Köyü
Kabalı Köyü
Bucak Köyü
Karapınar Köyü
Kılıçlı Köyü
Kirençukuru Köyü
Korucuk Köyü
Kozcugaz Köyü
Lala Köyü
Melekşah Köyü
Mertoğlu Köyü
Oğuzeli Köyü
Orduköy Köyü
Osmaniye Köyü
Sarıkum Köyü
Sazlı Köyü
Sinecan Köyü
Şamlıoğlu Köyü
Tangal Köyü
Taşmanlı Köyü
Taypaklı Köyü
Tıngıroğlu Köyü
Uzungürgen Köyü
Yalıköy Köyü
  Arama
  Sinop İlçeleri
 » Türkiye Köyleri
 » Merkez Köyleri
 » Ayancık Köyleri
 » Boyabat Köyleri
 » Dikmen Köyleri
 » Durağan Köyleri
 » Erfelek Köyleri
 » Gerze Köyleri
 » Saraydüzü Köyleri
 » Türkeli Köyleri

Sinop Pansiyon

Ayancık Satılık Daireler

  Ziyaretçi İstatistikleri
 

iletişim