Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle Bize Ulaşın Reklam      

  Ana Menü
  Ayancık Spor Faaliyetleri
  Ayancık Telefon Rehberi
Ayancık Telefon Rehberi
  Ayancık Sosyal Yaşam
  Ayancık Kutlamalar
  Güncel
  Link Takas
Untitled Document
  Kabotaj Bayramı Kutlamaları - Sinop - Ayancık

Ayancık'ta Kabotaj Bayramları çok eski yıllardan beri büyük bir çoşku ile kutlanmaktadır. Bu kutlamalar için, halkımıza önceden duyurular yapılır ve iskele önünde toplanılır. Bayramda protokol de hazır bulunur. Günün anlam ve önemini belirten konuşmlar yapıldıktan sonra, işin en eğlenceli kısmına gelir. Ayancık'lı gençlerin katıldığı yarışmalar düzenlenir.

Bunlardan bazıları;

Yağlı Direk: İskeleye desteklenmiş bir kalasın iyice yağlanmasından sonra ucuna Türk Bayrağı çakılır. Yarışmaya katılan gençler de direk üzerinde düşmeden yürüyerek Türk Bayrağını almak için yarışırlar. Bayrağı alan yarışmacı, yarışmayıda kazanmış olur.

Motor Yarışları: Ayancık ve köylerinde motor sahibi insanlar biraraya gelir, başlangıç çizgisinden hep birlikte çıkılarak belli bir mesafayi tur atarlar. Bu turu en erken tamamlayan motor yarışmayı kazanmış olur.

Yüzme Yarışları: Yine yarışmaya katılan gençler arasın da çeşitli stillerde yüzme yarışları düzenlenir. Birinci olanlar yarışmayı kazanmış olurlar.

Ördek Tutma Yarışı: İskelenin üzerinden denize salınan bir ördek kaçmaya çalışır, yine yarışmacılar bu ördeği ilk olarak yakalmaya çalışır. Ördeği ilk yakalayan yarışmayı kazanmış olur.

Tabak Çıkarma Yarışı: İskeleden denizin dibine atılan tabakları yarışmacıların çıkarması ile düzenlenen bir yarışmadır. Katılan yarışmacılardan en çok tabağı çıkaran yarışmayı kazanmış olur.

  Resimlerle Kabotaj Bayramı
   
   
   Arama
Google

 

  Arama
  Sinop İlçeleri
 » Türkiye Köyleri
 » Merkez Köyleri
 » Ayancık Köyleri
 » Boyabat Köyleri
 » Dikmen Köyleri
 » Durağan Köyleri
 » Erfelek Köyleri
 » Gerze Köyleri
 » Saraydüzü Köyleri
 » Türkeli Köyleri

Sinop Pansiyon

Ayancık Satılık Daireler

  Ziyaretçi İstatistikleri

iletişim

Designed by Otello